تهویه صنعتی که در طلوع افتاب آواز ملایم می خواند

تهویه صنعتی برای حذف دمای بیش از حد ضروری است هوای تمیز، تازه و بدون آلودگی نیاز اساسی زندگی است بدن انسان نمی تواند دمای بیش از حد را تحمل کند.

استرس گرمایی ناشی از قرار گرفتن در معرض بسیار گرم یا سرد، اثرات نامطلوبی بر سلامت و ایمنی افراد شاغل دارد.

این صنعت دارای آلاینده های زیادی است که هوا را آلوده می کند و استرس گرمایی در اثر فرآیندهای گرم ایجاد می شود تهویه خوب طراحی شده و موثر به از بین بردن دمای بیش از حد کمک می کند.

کار سنگین بدنی یا حجم کار سنگین باعث استرس و فشار گرمایی می شود و گرمای متابولیک، تعریق دمای بدن، ضربان قلب و غیره را افزایش می دهد برای حفظ دمای بدن تهویه بسیار ضروری است.

تهویه

سیستم های تهویه رقیق، با مخلوط کردن هوای آلوده با هوای تمیز و تازه، غلظت آلاینده را در هوا کاهش می دهند در کنترل سلامتی و خطرات آتش سوزی مفید است این برای کنترل گرد و غبار بخار و آلاینده های سمیت بالا و مقدار یا غلظت بالا مفید نیست.

اما در جاهایی که آلودگی هوا خیلی زیاد نیست و سطح سمیت آن کم تا متوسط است، تهویه مفید است به نگهداری کمتری نیاز دارد و برای منابع آلاینده موبایل بهترین است.

تهویه محلی اگزوز در نقاط انتشار آلاینده ها (گرد و غبار، گاز، دود و غیره) اعمال می شود تا غلظت آنها در اتاق کار زیر TLV کاهش یابد. در جاهایی که انتشار گرما یا آلاینده ها زیاد است، بهتر است از تهویه محلی اگزوز استفاده شود. نسبت به تهویه رقیق کننده به انرژی کمتری نیاز دارد.

این یک نوع تهویه محلی اگزوز مکانیکی است که در آن مجاری هوای تخصصی برای انتقال هوا ممکن است لازم نباشد در کارخانه های تولید گاز و اتاق های کمپرسور که خطر انفجار ناگهانی گازها یا بخارات قابل اشتعال وجود دارد مفید است.

حداقل 8 تعویض هوا در ساعت ضروری است فن های محوری برای عملکرد بدون جرقه انتخاب می شوند. برای راه اندازی سیستم در زمان اضطراری به سوئیچ های اتوماتیک نیاز است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.